Data dodania: 2024-11-25

Rolety – mnogość opcji i rozwiązanie dla każdego

Jakie rolety wybrać do swojego domu? Rozwiązań jest kilka, a ostateczna decyzja w dużej mierze zależy od rodzaju inwestycji.

W przypadku montażu na wykończonych domach najczęściej stosuje się rolety natynkowe. To rolety całkowicie widoczne na elewacji, a puszki są dostępne w dwóch kształtach – prostokątnym i zaokrąglonym.

Do nowych inwestycji natomiast stosuje się rolety podtynkowe albo nadstawne. W przypadku tych pierwszych puszka montowana jest na murze, nad otworem okiennym.

Docieplenie uzupełnia roletę

By docieplić przestrzeń między murem a roletą, stosuje się maty aluthermo. To materiał o grubości ok. 1 cm, który zapewnia izolację odpowiadającą kilkunastu cm styropianu.

Aluthermo jest cienkie, elastyczne, trwałe i wielowarstwowe. Mata zapewni nam izolację termiczną, wiatrową oraz paroizolację. Jest bardzo odporna na skrajne temperatury, bo może „pracować” w przedziale między -55 st. a +80 stopni Celsjusza.

Na zdjęciu: rolety natynkowe z puszką zaokrągloną oraz standardową, kolory od lewej: brąz, złoty dąb, orzech, ciemny brąz

Odpowiednio docieplona puszka roletowa wyeliminuje mostek termiczny, jaki mógłby powstać bez zastosowania aluthermo.

Puszka na murze lub w otworze okiennym

Trzeci rodzaj rolet to rolety nadstawne. Przy tym rozwiązaniu otwór okienny jest powiększony o wysokość puszki, a ona sama jest montowana wewnątrz.

Istotna różnica polega również na tym, że w roletach natynkowych puszka jest wykonana z aluminium, zaś w nadstawnych – z PCV.

Wspólny jest natomiast fakt, że przy obu rozwiązaniach puszki nie widzimy po obróbce otworu, co nie zmienia faktu, że mamy do niej swobodny dostęp przez klapę rewizyjną.

Szeroka gama kolorystyczna

W roletach, które możecie zakupić w AMJ System, dostępna jest bardzo duża paleta kolorów standardowych, które nie wymagają dopłat. To m. in. biały, beżowy, szary, antracytowy, srebrny, brązowy, ciemnobrązowy, orzech, czy złoty dąb.

Na zdjęciu: rolety podtynkowe

Co ważne, na życzenie klienta roleta nie musi być wykonana w jednolitym kolorze. Listwa dolna, pancerz, prowadnice, puszka – każdy z tych elementów można zamówić w dowolnej barwie, przy czym jeśli poruszamy się w obrębie kolorów standardowych, taki mix nie wymaga żadnych dopłat.

Wiele możliwości sterowania

Rolety mogą być obsługiwane ręcznie bądź elektrycznie. W przypadku tego pierwszego rozwiązania, wewnątrz budynku montowany jest zwijacz, w którym znajduje się taśma (elementy dostępne w kolorach białym, brązowym i antracytowym).

Jeśli postawimy na sterowanie elektryczne, możemy się zdecydować na standardowy przełącznik na ścianie, bądź silnik radiowy, który może być obsługiwany z pilota naściennego (podobny do przełącznika, ale łączy się z silnikiem drogą zdalną), pilota, bądź aplikacji, która współpracuje z dedykowanym routerem.

Przeszkoda na drodze pancerza? Na to też jest sposób

To nie koniec. Silniki mogą być wyposażone w funkcję detekcji przeszkód. To przydatna funkcja, zwłaszcza jeśli na parapecie znajdują się np. donice z kwiatami. Wówczas siłownik wykrywa taką przeszkodę i automatycznie przerywa pracę rolety, zapobiegając jej uszkodzeniu.

Możemy też zdecydować się na silniki przeciążeniowe. One pomogą nam np. w sytuacji oblodzenia pancerza. Zawierają mechanizm, który monitoruje natężenie prądu podczas pracy napędu i w razie odchyleń, zatrzymuje pracę.

To przydatna funkcja zwłaszcza przy otwieraniu rolety. Warto w tym miejscu pamiętać, że nawet jeśli zastosujemy bardziej rozbudowany silnik, przy skrajnych temperaturach należy monitorować stan rolet i usuwać z nich oblodzenie.

Kiedy „dosprzętowić” roletę?

Na bardziej rozbudowane silniki warto zdecydować się zwłaszcza w sytuacji, gdy obsługujemy rolety zdalnie i nie jesteśmy w stanie monitorować wzrokowo ich stanu w trakcie użytkowania.

Rolety mają wiele zalet. Zabezpieczają nas przed wzrokiem ciekawskich, stanowią osłonę przed nadmiernym nasłonecznieniem, utrudniają też dostęp do okna potencjalnemu złodziejowi.

Wszystkie opisane wyżej rozwiązania znajdziecie w ofercie AMJ System. Zapraszamy do naszego salonu przy ul. Chrobrego 6b w Szamotułach (od poniedziałku do piątku w godz. 9-17, a także w soboty w godz. 9-13). Cały czas możecie też kontaktować się z nami mailowo (szymon@amj-system.eu) bądź telefonicznie (572 403 079).

Przygotujemy dla Was ofertę, wykonamy bezpłatny pomiar, a także doradzimy najlepsze rozwiązania, uwzględniając warunki na miejscu inwestycji.

* Darmowy pomiar na obszarze Wielkopolski *

Formularz kontaktowy

Napisz od nas, lub zadzwoń: 572 403 079

  • Godziny otwarcia

  • PON-PT: 9:00 - 17:00

  • Sobota: 9:00 - 13:00

  • KONTAKT

  • Adres
  • ul. Bolesława Chrobrego 6B
    64-500 Szamotuły
  • NIP:
  • 787-211-09-96
  • TEL:
  • +48 508 430 399
  • Mail:
  • szymon@amj-system.eu
    okna@amj-system.eu
    drzwi@amj-system.eu